Aneta Myśliwiec

W Szeptunie zajmuję się organizacją pracy hotelu i basenu oraz Nowoczesnym Treningiem Zwierząt. Dojeżdżam również do klientów na konsultacje behawioralne na terenie śląska i Opolszczyzny.

Kupując 15 lat temu swojego pierwszego psa i to wcale niemałej i niełatwej rasy jaką jest owczarek środkowoazjatycki, nie wiedziałam, że z psami zwiążę się na lata. Przez kilka lat wystawiałam swoje 3 CAO na wystawach w kraju i za granicą, a po kilku latach przerwy zainteresowałam się szkoleniem psów. Ponieważ wiedza na temat skutecznej pracy z psami była i jest nadal niewystarczająca, skorzystałam z wiedzy trenera spoza Polski. Jestem trenerem Animal Training Academy w Czechach, a moim mentorem jest znany i ceniony w Europie trener psów Jiri Scucka. Dopiero tutaj udało mi się spełnić marzenie o skutecznym i rozwijającym dla psów treningu. Ukończyłam również kurs behawioralny na licencji brytyjskiej najlepszy z dostępnych na polskim rynku COAPE. Dziś moja wiedza o psach, ich sposobach reagowania, potrzebach, możliwościach pochodzi już z kilkuletniej praktyki. Bowiem żadna teoria nie zamieni się w praktykę bez działania.

To właśnie spotkania z ludźmi i ich psami oraz trening z moim psem Rolexem JRT dały mi najważniejszą podstawę jaką jest wiedza praktyczna. Szeptun Wczasy Twojego Psa to spełnienie mojego marzenia o miejscu, gdzie psy mogą spędzać dobry, aktywny, zbilansowany w zabawy i odpoczynek czas, wzbogacony spacerami, treningami czy kąpielami w basenie. To spełnienie marzenia o komforcie i spokoju ludzi wyruszających w podróże bez swoich psów. To miejsce, gdzie psy również są na wczasach bawiąc się i wypoczywając. Nasza urokliwa wiejsko-leśna okolica stanowi idealne tło do organizacji wypoczynku w hotelu dla Waszych psów.

Alicja Ledwig

W Szeptunie zajmuję się treningami Nosework oraz szkoleniami, a także prowadzeniem Psindergarten czyli psiego przedszkola.

Jestem aktywną osobą – nie znajdziesz mnie na kanapie:) Mam wiele zainteresowań. Aktywny wypoczynek jest moją pasją, a praca z psami idealnie go dopełnia. Mam 2 owczarki szetlandzkie Walle i Mambo już od 7 lat i od tego czasu aktywnie pracuję z psami na różnych polach i w różnych sportach. Z każdym kolejnym wyszkolonym psem uczę się nowych technik, indywidualnego podejścia oraz na nowo rozumienia niektórych zachowań psów. Starty w zawodach i egzaminach uczą mnie pokory i pokazują, że praca z psem jest ciągłą nauką i doskonaleniem się. Jak również to, że to my – ludzie, jesteśmy większością problemów, jakie powstają w relacji z psami. Nikt nie jest idealny, ale ważne, by ciągle dążyć do tego ideału – i to sama staram się robić.